Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Zimne, minimalistyczne, jasne? – czyli jakie są współczesne wnętrza

Posted on 14/04/2019 7:49am

Jeśli dobrze przypatrzymy się współczesnym wnętrzom z pewnością dostrzeżemy konkretne cechy, które w takich pomieszczeniach dominują, nawet bez specjalistycznej wiedzy na temat aktualnie panujących trendów jeśli chodzi o aranżację wnętrz.

dekoracje - krajobraz
Author: Jarosław Pocztarski
Source: http://www.flickr.com
rzut - mieszkania
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna da się dostrzec swoistą geometrię i poniekąd również surowość takich wnętrz.

Jeśli problematyka, która jest przedstawiona w tym tekście jest godna Twojej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (https://www.lontex.pl/sprzedaz).

Wiąże się to w rzeczywistości z wykorzystywaniem prostych form i konstrukcji. Niezależnie więc czy będzie to wanna w łazience czy ława do kuchni – w nowoczesnych wnętrzach przeważają geometryczne kształty, dzięki jakim można stosownie modelować przestrzeń. Weźmy za przykład taki produkt, jakim jest bateria paffoni, czy jeszcze lepiej – kabina kwadratowa w łazience. Ma ona równe wymiary, dzięki czemu z dokładnością do centymetra możemy zaplanować jej rozmieszczenie w łazience. Poza tym cechuje ją atrakcyjny design – klasyczny, ale równocześnie wykonany z dbałością o detale. Podstawą jest także wykorzystanie wysokiej jakości materiałów do wyprodukowania tego typu elementów, dzięki której kabina okazuje się niezawodnym i niezbędnym elementem łazienki.

Poza regularnymi, czy geometrycznymi kształtami w nowoczesnych wnętrzach można również wyróżnić typowe cechy jeśli chodzi o kolorystykę wspomnianych pomieszczeń.

Ciekawi Cię mieszczący się w tym miejscu materiał? Kliknij więc poza tym tutaj oraz zobacz więcej na tej witrynie (http://aleklima.pl/klimatyzatory) na omawiany temat!

Prawdą jest stwierdzenie, że dominującym kolorem jest rzecz jasna biały i wszelkie jego odcienie, ale modne są także inne „zimne” odcienie, taki jak szary, żółty, czy też niebieski. Popularnym trendem, jaki można dostrzec jest zestawianie ze sobą kontrastujących kolorów, które mają zaakcentować czy to poszczególne meble, czy konkretne części pomieszczenia. Stąd też przykładowo w kuchni, gdzie najważniejszym kolorem jest biały mogą być postawione żółte krzesła, które zachęcają do wizyty przy stole, natomiast w salonie, gdzie przeważają różnego rodzaju odcienie szarości, może na środku być ustawiona niebieska czy też czerwona kanapa, zachęcająca do odpoczynku.

W nowoczesnych wnętrzach dosyć często występuje także minimalizm. Oznacza to, że właściciele tego typu pomieszczeń ograniczają się wyłącznie do podstawowych mebli czy też elementów ozdobnych, pozostawiając wiele wolnej przestrzeni i miejsca, bez różnego rodzaju detali.