Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Zakładasz system grzewczy w swoim mieszkaniu?

Posted on 10/04/2019 7:38am

Piec na pelet to koszt blisko paru czy też nawet kilkunastu tysięcy . Co więc wybrać oraz na co kierować uwagę przy zakupie, ażeby nie były to pieniądze wyrzucone w błoto? Którymi kryteriami się kierować, wybierając kocioł na pelet?


ogrzewanie
Author: AURATON
Source: AURATON
Kotły określone do spalania peletu są na ogół sprzedawane z automatycznymi podajnikami i zbiornikami paliwa . Podajniki mają za zadanie uzupełniać opał ze zbiornika do paleniska. Do wyboru są ślimakowe albo pneumatyczne. Te ostatnie umożliwiają przenoszenie peletu na odległość paręnastu albo nawet kilkudziesięciu m. Dzięki takiemu rozwiązaniu opał może być magazynowany w znacznej odległości od kotłowni, przykładowo w osobnym pomieszczeniu albo w zbiorniku ustawionym na zewnątrz. Najlepiej wygospodarować duże wnętrze na opał, ponieważ można zaopatrzyć się w jego zapas na cały sezon grzewczy w okresie, gdy jego cena jest najmniejsza.

Większość kotłów na pelet to sprzęty jednofunkcyjne, zasilają jedynie instalację grzewczą. Ażeby mogły przygotowywać wodę do mycia, powinno się do nich dokupić zasobnik c.w.u.. Rzadkością są kotły (szczegóły na stronie kotły przemysłowe) z wkomponowanym zasobnikiem. Nie warto nabywać pieca o mocy większej aniżeli obliczona w projekcie domu, bowiem przez większą część sezonu zimowego winien pracować z nominalną mocą. Będzie wtedy osiągał najwyższą sprawność, czyli z porcji paliwa uzyskiwał najsporzej energii. Dzięki takiemu rozwiązaniu zużycie peletów będzie małe a do atmosfery trafi mniej zanieczyszczeń wynikających z procesu spalania -


W ofercie wytwórców pojawia się coraz sporzej kotłów niewielkiej mocy – nawet kilkukilowatowych. Taka moc starczy do ogrzewania dobrze ocieplonego domu. Jeśli kocioł na słomę ma również nagrzewać wodę do mycia, jego moc powinna być większa (najczęściej powyżej 20 kW).

Pelety jest to granulat produkowany z drzewnych odpadów: trocin, drzazg lub zrębków, sprasowanych pod dużym ciśnieniem, bez dodatków tj.

Myślisz, że wymienione informacje są warte zapamiętania? Doskonale, zatem z pewnością szczegóły tu wyburzenia wrocław opublikowane także Cię zaciekawią.

lepiszcza. Ma on formę lasek o przekroju od 6 do 25 mm i długości do kilku cm. Kategoryzuje się je do grupy ekologicznie czystych paliw z biomasy. Mało tego, kotły do spalania peletów montowane w domach jednorodzinnych mogą być bezobsługowe i wtedy gwarantują tak samo wygodną eksploatację jak dla przykładu piece na olej opałowy.

Tags: instalacje, olej, piece, kotłownia