Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Szukasz planu na urozmaicenie swojego świata w czasie zimy? Prezentujemy parę wskazówek!

Posted on 03/09/2019 8:04am

W zimie niezmiennie głowimy się, jakim sposobem ubogacić naszą konfekcję, by nie była nijaka, bura i posępna. Również wnętrza naszych domów domagają się jakiegoś upiększenia. Szybko zapadający zmrok i zmiana kąta padania promieni słonecznych powodują, iż gniazdko wydaje się bez życia, niemiłe, chłodne i zastałe. Jak temu przeciwdziałać?

budowa - panorama
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą radą jest naturalnie przemiana barw. To już nie ta epoka, że ciepłe płaszcze były jedynie czarne albo brązowe. Jesteśmy w stanie zabawić się z purpurami, błękitami, żółcieniami i innymi żywymi odcieniami, jakie na pewno dodadzą blasku nam i naszemu otoczeniu. Jeżeli z jakichś przyczyn nie zdołamy sobie przyzwolić na całkowitą reorganizację garderoby, warto zatroszczyć się chociaż o akcesoria - kolorowe rękawiczki, szaliki, kapelusze. Podobnie w domu - założenie ozdobnej zwariowanej poszewki na salonową poduchę jest w stanie poprawić faktycznie sporo!

Drugą wskazówką jest gra z wzorami. Nie wszystko musi być jednolite, nie trzeba też koniecznie godzić się na nieśmiertelną pepitkę. Może kratka? Ze Szkocji albo i nie, minimalna lub wyraźna, bardziej czy mniej barwna... Dodatkowo będzie się łączyć ze zbliżającymi się świętami, a to zawsze jest przyjazna konotacja. Kratę możemy umieścić w każdym miejscu. Może pojawić się na płaszczu czy spódnicy, na torbie, a w domu - na kapie, kocu, serwetkach, nawet na naczyniach. Stworzony przy zastosowaniu kratki design będzie sympatyczny i ożywczy, a jednocześnie nie http://bramkor.pl/bramy/bramy-segmentowe-hormann będzie nachalny. Pamiętajmy jedynie, ażeby nie przeholować ani z samą kratką, ani z zestawianiem jej z innymi wzorami. Najbezpieczniej skompilować ją z prostymi powierzchniami, atoli jeżeli czujemy się na siłach, można popróbować z innymi motywami.

Trzecią metodą, finalną, ale nie najmniej ważką, jest... uśmiech! Nie ma niczego, co lepiej od niego nie rozjaśni cieni dlugich nocy. Tylko uśmiechnięta buzia będzie pociągać spojrzenie i serduszka ludzi dookoła i będzie wspaniałą ozdobą zarówno pojedynczego człowieka, jak również jego domu. Okres zimowy to nie czas dla ponuraków!