Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Przewierty poziome a przeciski sterowane

Posted on 02/07/2019 11:33am

Technika Horizontal Directional Drilling pozwala na duże skrócenie trasy rurociągu poprzez ominięcie przeszkody terenowej w płaszczyźnie wertykalnej. Metoda przewiertów horyzontalnych staje się coraz to w wyższym stopniu popularna ze względu na jej proekologiczny zakres.

Przewierty na budowie
Author: Szymon Sieciński
Source: http://www.flickr.com
Podstawowe zalety przewiertów horyzontalnych to między innymi: brak ingerencji w przyrodę, brak niezbędności reorganizacji ruchu w przypadku przeprowadzania prac na autostradach, lotniskach, brak nieodzowności ponoszenia wysokich kosztów powiązanych z regeneracją pokrywy, o wiele niższe koszta przeprowadzanych prac, o wiele bardziej efektywna praca, aniżeli w przypadku tradycyjnych metod odkrywkowych. Firmy trudniące się powyższymi pracami przeprowadzają też rozlicznego typu remonty Żory są miejscowością w której odnajdziemy takie przedsiębiorstwa budowlane - www.

Przewierty sterowane są prostsze niż przewierty poziome a także mikrotuneling, a wiertnice stosowane przy tych przewiertach mają nieduże wymiary jak też małe wymogi co do placu budowy.

Wejdź do serwisu twórcy, jeśli zaintrygowały Cię treści opracowane w naszym poście. Tam otrzymasz znacznie więcej szczegółów.

Metodą przewiertów sterowanych zazwyczaj wykonuje się kolektory a także przewody kanalizacyjne w zakresie wielkości 150 - 600 mm o długościach 50 - 80 metrów. Przewiert poziomy może być wykonywany z wykopu otwartego płytkiego albo głębokiego zabezpieczonego ściankami szczelnymi w rodzaju Larsen. Jest też możliwość realizowania przewiertów ze studni kanalizacyjnych o wielkości 2000 mm. Po wykonaniu przewiertu można taką studnię przerobić na mniejszą typową 1200 lub 1500 mm.

Pierwszym etapem przewiertu jest realizacja przecisku sterowanego przy pomocy żerdzi prowadzących z zadanym pochyleniem i biegiem aż do komory odbiorczej w której następuje demontaż żerdzi. Następny krok to poszerzanie otworu do postulowanej średnicy umożliwiającej instalację rur. Rozszerzanie a także transport urobku odbywa się zazwyczaj za pomocą wiertnicy ślimakowej. W miarę poszerzania, żerdzie prowadzące są rozmontowywane w komorze odbiorczej.

Krok ostatni to instalacja rur docelowych wpychanych za wiertnicą ślimakową w rurze stalowej. Jednocześnie podczas wpychania rur demontowane są rury (sprawdź polimerobeton ) stalowe wraz ze ślimakiem. Łatwość wykonania przewiertów jak również niewielki teren potrzebny do uskutecznienia prac sprawiają, że przewierty tego typu stosowane są do realizacji małośrednicowych kanałów oraz przykanalików grawitacyjnych pod zatłoczonymi szosami miast.