Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Poszukujesz planu na ożywienie swego świata w czasie zimy? Prezentujemy parę wskazówek!

Posted on 05/07/2018 11:16am

W mniejszych i dużych ogrodach dodatkowo łuków często stosowane są kraty różnego typu np. naścienne albo luźno stojące. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ w bardzo szybkim momencie można osiągnąć przykładowo efekt odgrodzenia. W punktach ogrodniczych można nabyć różne rodzaje krat, odróżniają się od siebie budową, ale również tworzywem, z którego zostały uzyskane. Ich dużą zaletą jest funkcjonalność, ale również to, że mogą pasować do każdego typu ogrodu. Kraty mogą tworzyć przesłonę dla brzydszych widoków, lecz funkcjonalnie sprawdzają się w czasie kwitnienia kwiatów.

Dużym problemem w ostatnich latach są okna. Dawniej nie miały one stuprocentowej szczelności, więc zapewniało to naturalny przepływ powietrza. Współczesne okna - inne wątki tutaj - projektuje się tak, żeby zapewnić odpowiednio dobre właściwości izolacyjne, lecz to z kolei może blokować naturalną wentylację. Na szczęście wielu producentów umieszcza w swoich oknach specjalne szczeliny, a jeśli ich nie ma, to należy zadbać o pozostawienie takich podczas montażu. W najbardziej popularnej obecnie grawitacyjnej wentylacji ma to bardzo duże znaczenie do tego, aby mogła ona w ogóle działać. Powietrze powinno wpływać do wnętrza właśnie oknami czy przez specjalnie pozostawione otwory, a zużyte wypływa wentylacyjnymi kratka (ekstra źródła)mi, jakie montuje się w ciągach kominowych.

kratka wentylacyjna
Author: Synergia PR
Source: Synergia PR

W naszych mieszkaniach coraz częściej gości nowoczesne wzornictwo. Swoje wymarzone kąty wyposażamy w najnowsze sprzęty RTV i AGD, jak również dobieramy oryginalne wykończenia powierzchni. Wyzwaniem jest też jest zapewnienie skutecznej i estetycznej wentylacji w pomieszczeniach, gdzie może gromadzić się nadmierna wilgoć, jak na przykład w łazience lub w kuchni. Ważne jest wybranie kratek wentylacyjnych. Na szczęście obecnie producenci proponują kratki wentylacyjne, które rewelacyjnie zaakcentują nowoczesny styl każdego pomieszczenia. Wybór jest naprawdę duży - proponowane są kratki plastikowe, wykonane z blachy szlachetnej (lakierowane bądź chromowane), jak również kratki wykonane w 100% ze stali nierdzewnej. Materiał powinien być dobieramy nie jedynie pod względem estetycznym, ponieważ w trudniejszych warunkach zasadne jest stosowanie kratek o podwyższonej odporności na działanie wilgoci. Co prawda najtańsze kratki plastikowe są odporne na rdzę, jednakże często po pewnym czasie żółkną. Kratki lakierowane bądź chromowane teoretycznie powinny być odporne na korozję, lecz w nierzadko można zauważyć, że po pewnym czasie rdza i tak się pojawia. Z tego powodu ze uwagi na estetykę i higienę pomieszczenia najlepszym wyborem jest kratka wentylacyjna wykonana w całości ze stali nierdzewnej. Istotnym kryterium przy wyborze kratki jest także łatwość czyszczenia, dla zapewnienia estetyki, ale przede wszystkim dla zagwarantowania odpowiedniej wentylacji. Jeśli chodzi o takie kratki design może zaskoczyć. Firmy produkujące kratki chcąc zadowolić klientów szukających oryginalnych rozwiązań proponują kratki wyróżniające się ciekawymi kształtami.

powiększenie - budowa
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich nowo powstałych mieszkań jest natomiast tak zwany stan deweloperski. Choć pojęcie to nie zostało nigdy dokładnie zdefiniowane, założyć można, że w zakres stanu deweloperskiego wchodzą: drzwi zewnętrzne, otynkowane ściany, wylewki, okna - polecana strona - oraz grzejniki. Oznacza to, że osoba, która kupuje nowe mieszkanie musi liczyć się z tym, że w najbliższym czasie czekają ją spore wydatki. I nie chodzi tutaj wyłącznie o wybór fliz, desek podłogowych czy dobranie kolorów farb na ściany. Dużo większym utrapieniem jest kupowanie rzeczy, których istnienia i funkcji na co dzień nie zauważamy. Istną kopalnią tego rodzaju rzeczy jest bezsprzecznie. Wbrew pozorom jej urządzenie nie ogranicza się wyłącznie do dopasowania podłogowych do tych, które położone zostaną na ścianach i podjęciu ważkiej decyzji: wanna czy prysznic. O wiele bardziej problematyczny jest kupno wszystkich niezbędnych śrubek, syfonu do umywalki czy innych detali, bez których działająca łazienka nie może się obyć, a których nie widzimy gołym okiem. Do takich rzeczy należą na przykład kratki wentylacyjne. Dzisiaj w w ofercie sklepów budowlanych znajdziemy dziesiątki różnych rodzajów kratek: kwadratowe, okrągłe, z tworzywa sztucznego, z metalu, na wymiar, z żaluzjami itd. Wygląd czy materiał, z którego wykonana została dana kratka, to sprawa drugorzędna. Najistotniejszą kwestią jest to, czy zapewnia ona właściwą wymianę powietrza. Nie mniej jednak dzięki wielkiemu wyborowi wzorów i kolorów kratek wentylacyjnych, bez problemu znajdziemy model, który nie tylko wpasuje się w stylistykę naszej łazienki, ale także będzie jej ozdobą.

Trzecią metodą, finalną, ale nie najmniej ważną, jest... uśmiech! Nie ma niczego, co lepiej od niego nie rozproszy cieni dlugich wieczorów. Wyłącznie uśmiechnięta twarz, będzie przyciągać spojrzenie i serduszka ludzi wokół i będzie fenomenalną ozdobą tak pojedynczego człowieka, jak również jego mieszkania. Okres zimowy to nie czas dla smutasów! (zobacz więcej)