Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Odbiór budynku, co powinniśmy wiedzieć?

Posted on 02/07/2019 11:33am

Każdy, kto nabywa nowe mieszkanie od dewelopera, żywi nadzieję, iż jest ono wykończone jak należy. Gwarancję spokojnie przespanych nocy będziemy mieć jedynie wówczas, gdy właściwie dokonamy jego odbioru. Jak przygotować się do odbioru?


mieszkanie
Author: Prestige PR
Source: Prestige PR
Podstawowa zasada: co nagle to po... Nie pozwólmy się poganiać przedstawicielowi dewelopera. Pilnujmy się by entuzjazm przeszkodził nam w obiektywnej ocenie miejsca, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania powinno się podejść wyjątkowo starannie. Jeżeli teraz dostrzeżemy i zgłosimy uwagi, ominiemy dalszych kosztów za naprawy. Tak to jest, jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie (zobacz więcej).

Udając się na odbiór mieszkania od dewelopera, wskazane jest by zaprosić do oględzin osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która ”świeżym okiem” zerknie na poziom wykonanych robót. Wskazana jest dokładność i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny doskonale jest zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na zauważenie prawdopodobnych niedoskonałości.
Zdarza się, że korzystamy z pomocy osób, które ową sytuację już ”przerabiały” – nie jest to najlepsze rozwiązanie. Nie możemy mieć bowiem pewności, że
mieszkanie
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
dostrzegą wszystkie potencjalne usterki oraz, czy będą posiadali zestaw specjalistycznych narzędzi. Optymalnym rozwiązaniem jest pójście na odbiór techniczny z kompetentną osobą - fachowcem - sprawdź koniecznie. Nawet nowe mieszkania Warszawa mogą mieć wady.


Dzięki wiedzy i doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on metr po metrze, całe mieszkanie, tj.

Ten odnośnik do strony prowadzi do bardzo ciekawej strony, która ma równie fascynujące dane na omawiany wątek.

piony i jakość tynków ścian czy sufitów, kąty proste w pomieszczeniach, podłoża betonowe, posadzki itp. Dokona rzeczowej oceny kupowanej nieruchomości i umiejętnie będzie uzasadniał konieczność niezbędnych zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na rzetelny protokół i dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie tudzież dom, np. oferta odbioru mieszkania, a ujrzymy długą listę ofert z której z całą pewnością wybierzemy właściwą.

Tags: mieszkanie, gwarancja, deweloper, oferta, dokumentacja