Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

O czym powinniśmy pomyśleć, kiedy zdecydujemy się na psa w domu?

Posted on 08/10/2018 7:20am

W chwili, gdy podejmujemy decyzję o wzięciu do domu psa, powinniśmy mieć świadomość, iż czeka nas wiele zmian. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nas, lecz również dla samego zwierzaka. Trzeba bardzo wnikliwie przemyśleć tę decyzję i przedyskutować ją z domownikami. Przede wszystkim konieczne jest wyjaśnienie dzieciom, że nie będzie to nowa zabawka, lecz żywe stworzenie. Wszyscy powinni mieć poczucie obowiązku w stosunku do nowego lokatora oraz dbać o to, by miał on jak najlepsze warunki.

York
Author: http://www.sxc.hu
Source: psy, york, rasy
Są pewne sprawy które trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Tym, co jest kluczowe, jest przede wszystkim wybór odpowiedniej rasy. Jeśli jesteśmy singlami i mieszkamy w bloku, bez wątpienia powinniśmy zrezygnować z dużych psów. Nie dość, że dla takiego zwierzęcia przebywanie na niewielkim metrażu będzie uciążliwe, to i my sami możemy sobie nie poradzić z opieką nad nim. O wiele lepiej będzie w takiej sytuacji zdecydować się na pupila mniejszych rozmiarów, który lepiej odnajdzie się na ograniczonej powierzchni. Jeśli natomiast posiadamy dom z ogrodem, wówczas nie musimy się ograniczać co do samej wielkości psa. Musimy się jednak zorientować przynajmniej w podstawowych cechach rasy, jaka nas interesuje. Jeżeli na przykład posiadamy przepiękny ogród i boimy się, że zostanie zniszczony, to zdecydowanie należy zdecydować się na rasę o łagodnym usposobieniu, bez tendencji do uciążliwego kopania dołków. Dodatkowo oczywiście obecność dzieci w domu w pewnym stopniu ogranicza wybór rasy psa. Zależnie od ich wieku musimy rozważyć psy łagodne i łatwo nawiązujące kontakt z maluchami, nie stwarzające dla nich żadnego niebezpieczeństwa.

Kiedy już zdecydujemy, jakiego konkretnie psa weźmiemy do domu,powinniśmy wyposażyć się w podstawowy asortyment. Co najważniejsze, trzeba przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Rzecz jasna legowisko dla szczeniaka może być małe, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkumiesięczny psiak, rasy np. owczarek niemiecki http://legovisko.pl/ kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W przypadku tego rodzaju ras zdecydowanie musimy mieć na uwadze, że kiedyś będziemy musieli kupić legowisko dla psa xxl. Podobnie sytuacja wygląda z miskami, szczeniaka zadowolą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, zwłaszcza dużych ras, będą potrzebowały obszerniejszych pojemników. Oczywiście warto pamiętać o akcesoriach takich jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one szczególnie przydatne nie tylko na spacerach, lecz również np. na wizycie u weterynarza.

Jeżeli rozważymy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy wystarczająco przygotowani na powitanie w domu nowego mieszkańca – psa. Rzecz jasna nawet najlepsze instrukcje nie wystarczą, i dopiero faktyczna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega pielęgnacja zwierzęcia. Bez wątpienia jednak, jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczająco dużo uwagi, pozostanie on naszym przyjacielem na wiele nadchodzących lat!