Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Niedrogi dom, a więc jak pobudować go niedużym sumptem?

Posted on 02/07/2019 11:34am

Budowa piętrowych i parterowych domów jednorodzinnych jest dość dużym kosztem. Poniektóre koszta możesz jednakże obniżyć przez dobre rozplanowanie wszystkich procesów budowlanych. Warto także ocenić wstępny kosztorys budowlany, jaki pomoże określić orientacyjny zakres wydatków. Obliczeń możesz dokonać także na własną rękę na kalkulatorze kosztów budowy. Budowa będzie wymagała również odszukania sprawdzonych firm budowlanych. Zanim dokonamy wyboru dobrze jest porównać oferty od przynajmniej paru realizatorów oraz wybrać tę najbardziej korzystną.

Projekt domu jednorodzinnego
Projekt domu jednorodzinnego ma decydujący wpływ na końcowy koszt budowy każdego budynku. Kiedy pragniemy postawić budynek względnie niedrogo, zastanówmy się nad jego charakterem.

Nie czekaj! Zachęcamy - kliknij w link i nie czuj żadnych ograniczeń. Opracowaliśmy tam dla Ciebie sporo interesujących artykułów.

Dom niedrogi w budowie to budowa o prostym układzie ścian oraz dachu. Pamiętajmy, iż im obrys dachu i budynku będzie w wyższym stopniu wymyślny, tym bardziej skomplikowany będzie również koszt jego pobudowania. Najtańsze są zatem proste, estetyczne budynki o bryle prostokąta ze zwyczajnym dwuspadowym dachem. Podczas doboru projektu budowlanego zastanówmy się też nad budową piwnicy. Na pewno dom bez piwnicy jest o wiele tańszy w budowie.

Zaoszczędzimy między innymi na głębokich wykopach, izolacji jak też na wykonaniu schodów na kondygnacje podziemną. Aktualnie coraz to częściej odchodzi się od konstruowania piwnicy. Orientacyjny koszt stworzenia tego pomieszczenia może obejmować od 10 do aż 30 % kosztów ogólnych. Budynki z pomieszczeniami piwnicznymi są obecnie tworzone na małych działkach budowlanych, zatem tam gdzie nie ma miejsca na budowę dodatkowych obiektów (większych altan). Współcześnie projekty (catia) domów z kosztorysem osiągalne są przykładowo w sieci.

Bardzo duży wpływ na cenę budowy będzie miał dobór właściwego wykonawcy. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy akceptować pierwszej propozycji. Najlepiej poprosić o wycenę prac co najmniej kilka firm z okolicy, zestawić między sobą ich oferty jak też pozbierać opinie. Dopiero na tej podstawie można podjąć dobrą decyzję. Jest sposób na załatwienie tego szybko oraz sprawnie. Starczy wypełnić właściwy formularz w sieci.