Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Na co zwracać uwagę kupując oświetlenie do domu?

Posted on 08/01/2019 7:42am

Chociaż o tym jak wygląda wystrój wnętrza w głównej mierze decydują meble i właściwie do nich dopasowane dodatki, równie ważne jest oświetlenie. Co brać pod uwagę planując montaż żarówek czy świetlówek LED?

Taśma ledowa
Author: unbekannt270
Source: http://www.flickr.com
Kolorystyka oświetlenia
Zdarza się, że zagospodarowane z największą dbałością o każdy detal wnętrze wywołuje mało przytulne wrażenie. I chociaż staramy się ozdobić je przeróżnymi dekoracjami czy dodatkami, takie działanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Mogłoby się wydawać, że to kwestia niewłaściwie dobranych mebli, niewielu obrazów czy kwiatów, czy też chaosu w zestawieniu mebli. Tymczasem bardzo często winne jest źle dobrane oświetlenie. Jedne żarówki gwarantują zimne światło, co przekłada się na nasz odbiór całego wnętrza. Pokój wydaje się wtedy mało przytulny i na ogół nie zachęca do spędzenia w nim wolnych chwil. Zwłaszcza spore znaczenie ma to w sypialni bądź też w pokoju dziecięcym. Żarówka zapewniająca trochę bardziej żółte bądź pomarańczowe oświetlenie na pewno sprawi, że każde wnętrze w naszym domu uzyska nowe oblicze i będzie chciało się w nim spędzić na bieżąco wolne wieczory.

Oświetlenie LED
Poza odcieniem światła, które pada z żarówki tak samo istotne jest właściwe jego natężenie. Zbyt słabe oświetlenie będzie męczące dla osób przebywających w tego typu wnętrzu, a nazbyt intensywne może również sprawiać wrażenie, że dane wnętrza są mało przytulne. Wyjściem mogą być profile https://www.anover.pl/tabela-stopow-aluminium/ led oraz oprawy do taśm led, które można zamontować w dowolnie wybranym miejscu. Tego typu rozwiązanie pozwala uzyskać interesujący efekt i zapewnia oświetlenie poszczególnych fragmentów pomieszczenia. Profile aluminiowe LED doskonale sprawdzą się w sufitach podwieszanych i na pewno będą przyciągać uwagę jeśli chodzi o ten element wystroju.

Oczywiście za ich pomocą można również podświetlić blat ( Polecana strona) kuchni, podłogę – wtedy niezbędne będą oprawy do taśm LED – czy nawet krawędź mebli. Możliwości pod tym względem mamy w istocie sporo. Łatwość montażu oraz możliwość zastosowania tego rodzaju oświetlenia w dowolnie wybranym miejscu to kolejne zalety tego rozwiązania.