Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Myślimy nad zmianą opału i nie wiemy na jaki się zdecydować? Dlaczego warto wziąć pod uwagę ekogroszek?

Posted on 06/07/2018 7:23am

Osoba, która musi sama zadbać o ogrzewanie w swoim domu ma świadomość jakie typy opałów są obecnie w sprzedaży. Dlatego ma świadomość, że wybór wcale nie jest prosty. Jeszcze parę lat wstecz używany był przede wszystkim węgiel kamienny albo też drewno. Dzisiaj natomiast wybór jest bardzo duży. Przekłada się to także na ceny, które są bardziej zróżnicowane przez co można dokonać najlepszego wyboru także dla swojego portfela. Kolejna kwestią jest kwestia ekologii. Dziś o wiele bardziej troszczymy się o to by nie szkodzić środowisku naturalnemu, w którym żyjemy. Co więc będzie bardziej świadomym wyborem jeśli chodzi o opał?

lokum - akt
Author: Brian Jeffery Beggerly
Source: http://www.flickr.com
Jak chodzi o węgiel kamienny to sporo osób zdaje sobie sprawę z tego, iż jest on nieodnawialnym źródłem energii, dlatego należy go używać świadomie i wykorzystywać maksymalnie jego możliwości, nie marnując niepotrzebnie energii. Ażeby więc mieć do dyspozycji bardziej wydajny oraz mniej zanieczyszczający środowisko opał stworzono ekogroszek. Jest on robiony co prawda z węgla kamiennego albo brunatnego, jednak jego wysoka kaloryczność powoduje, iż jest on bardziej wydajny. Przez to z mniejszej ilości surowca możemy stworzyć opał, jaki starcza na dłużej. Prócz tego opał ten jest lepszy dla środowiska co dla części osób jest rzeczą podstawową jeśli chodzi o wybór odpowiedniego opału. Podczas spalania emitowana jest mniejsza ilość siarki niż w przypadku innych typów opałów. Kupić można go luzem lub jako ekogroszek workowany. Tym bardziej ta druga opcja jest dobra dla osób, jakie nie chcą mieć ogromnego bałaganu związanego z transportem tego surowca (zobacz więcej).

Kocioł
Author: HKS Lazar
Jeżeli chodzi o ekogroszek cena takiego produktu może i jest większa od niektórych rodzajów opału jednak rekompensuje to jego jakość. Jest on bardzo wydajny i daje inną jakość ciepła gdy porównać do wielu gatunków opału. Prócz tego można go używać do pieców z automatycznym dozownikiem, gdzie tylko co jakiś czas trzeba uzupełnić zapas opału. Jest to bardzo wygodne i powoduje, że obsługa pieca jest bardzo czysta.

W przypadku zakupu każdego rodzaju opału, lecz szczególnie właśnie ekogroszku należy zwracać dużą uwagę na stopień jakości. Zdarza się bowiem, że nierzetelne firmy sprzedają nabywcom podróbkę tego produktu w postaci miału węglowego oraz lepiszcza. Jakość jak możemy się domyśleć jest dużo gorsza. Dlatego istotne jest znalezienie dobrego dostawcy ekogroszku, który sprzeda nam produkt dobrej jakości (zobacz więcej tutaj).