Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Kilka przydatnych wskazówek dla osób, jakie chcą kupić dla siebie jakieś mieszkanie.

Posted on 26/05/2019 7:10am

Mieszkanie używane czy nowe - to pytanie z pewnością postawi sobie każdy, kto będzie dla siebie poszukiwał nowego miejsca. Obie te opcje posiadają swoje zalety i wady, i decyzję trzeba bardzo dobrze przemyśleć, aby potem jej nie żałować.

Mieszkanie kupuje się przecież nie na rok albo dwa, ale często na całe życie, z tego też powodu trzeba je po prostu kupić takie, żeby spełniało i obecne i późniejsze wymagania. Za nowymi mieszkaniami przemawia przede wszystkim to, że są one nowe. Jeżeli budynek wykonany zostanie zgodnie ze standardami, to bez problemu powinien wytrzymać następne kilka dekad użytkowania. Używane mieszkania na sprzedaż warszawa niekiedy są oferowane w blokach wystawionych przed kilkoma dekadami, więc zachodzą obawy o to, w jakim są stanie technicznym. Jeśli spółdzielnia dbać będzie o własne zasoby, to raczej wszystko będzie jak należy, lecz niekiedy różnie z tym bywa. Na pewno trzeba się też nastawić na to, że konieczny będzie do wykonania kompleksowy remont, zwłaszcza swoją uwagę trzeba zwrócić na stan instalacji.

Wrocław - stykówka
Author: tru.st
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mieszkanie używane byłoby do remontu, to wtedy prawdopodobnie zostanie sprzedane za znacznie mniejszą kwotę, lecz z kolei liczyć się będzie trzeba ze sporymi pracami do wykonania. Z pewnością takich prac, tyle że związanych z wykończeniem, będą wymagać nowe mieszkania Warszawa. Najczęściej klienci dostają je w stanie surowym, i rzeczy związane z wykończeniem leżą po ich stronie. Ma to tę zaletę, że będzie można wszystko zrobić tak jak będzie się chciało, lecz należy w planach przewidzieć określoną kwotę na całość, a niekiedy będzie to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niezwykle ważną rzeczą podczas wyboru mieszkania będzie również położenie. Standardem jest, że im dalej od centrum miasta, tym ceny mieszkań spadają, najniższe osiągając na peryferiach.

Tego typu lokale kuszą bardzo często niskimi cenami, ale uwzględnić jeszcze trzeba konieczność czasami dość długich dojazdów, co może znacząco zwiększyć miesięczne wydatki. Z tego też powodu czasami lepiej będzie płacić wyższą ratę za położone bliżej mieszkanie, niż kupować kolejny samochód oraz paliwo do niego.