Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Jeżeli w najbliższym czasie planujesz nabyć pewne zwierzę domowe - warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do przyjęcia nowego lokatora i członka rodziny.

Posted on 11/10/2017 1:37pm

To, że piesek jest najlepszym towarzyszem człowieka nie ulega wątpliwości. Należałoby jednak mieć pojęcie, że to emocjonalne zwierzę jest przeznaczone tylko dla odpowiedzialnych ludzi. Czworonóg tak samo jak i człowiek odbiera ból i odrzucenie. Dlatego przed podjęciem decyzji o wychowaniu psa, powinno przedtem na serio się zastanowić, czy będziemy w stanie zapewnić mu właściwy byt i miejsce w rodzinie.

Psie legowisko winniśmy sprzątać chociaż raz w tygodniu, by posprzątać je z brudu i sierści. Poza tym, nie należy zapominać o praniu minimum raz na miesiąc, albo częściej, jeśli nastąpi potrzeba wyczyszczenia go po jednym ze wspólnych deszczowych spacerów. Po wypraniu legowiska (www.e-legowisko.pl), należy zaczekać aż w pełni wyschnie, ażeby nie narażać psa na schorzenia stawów.

Pies
Author: Christopher "Rice"
Source: http://www.flickr.com
Należy na starcie uświadomić sobie, iż wychowywanie jakiegokolwiek zwierzaka w domu, wiąże się z pewnym obowiązkiem. Psy, kot, czy nawet złota ryba winna być traktowana , jako nowy członek familii , a tym samym lokator domu. Należy zatem - tak jak przygotowujemy się na pojawienie się nowonarodzonego potomstwa - zatroszczyc się o stosowne udogodnienia dla stworzenia.Najpowszechniejszym zwierzęciem udomowionym jest pies. To zwierzę bywa także bardziej udostępnione w polskim państwie i sprawi sporo radości. Jeśli zamierzasz w najbliższym okresie czasu sprowadzić do domu psa - powinno się zaopatrzyć w kilka niezbędnych produktów. W zależności, czy zostanie to szczeniak, czy piesek ze schroniska - należy nabyć, albo wypożyczyć legowisko dla szczeniaka, bądź legowisko dla dużego psa.

Kiedy już zdecydujemy, jakiego konkretnie psa chcemy wziąć do domu, musimy wyposażyć się w niezbędny asortyment. Przede wszystkim, musimy przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Rzecz jasna legowisko dla szczeniaka może być małe, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkunastotygodniowy psiak, rasy np. owczarek niemiecki kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W kwestii tego rodzaju ras zdecydowanie musimy mieć na uwadze, że w przyszłości będziemy musieli kupić legowisko dla psa xxl (na tej stronie). Podobnie sprawa wygląda z miskami, szczeniaka zadowolą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, zwłaszcza dużych ras, będą potrzebowały obszerniejszych pojemników. Rzecz jasna warto pamiętać o akcesoriach takich jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one szczególnie użyteczne nie tylko na spacerach, ale także przykładowo na wizycie u weterynarza.

Zwierzak powinien mieć własne umiejscowienie, w jakim poczuje się jedynym jego właścicielem. Dodatkowo - powinno się zorganizować kilka psich zabawek, akcesoriów, jakie ułatwią zaprzyjaźnianie się z psem, jak też nauczanie dobrych manier i domowych zwyczajów. Dodatkowo, konieczna będzie profesjonalna smycz, a także akcesorium, takie jak miska, poidła, woreczki na odchody, psia karma itp. Wiele z niezbędnych akcesoriów możemy pożyczać, albo nabywać w miejscach sprzedaży używanej. Warto się zatroszczyc się o odpowiednie standardy dla Naszego zwierzęcia w domu i starać się o jego wygodę w otoczeniu i miejscu zamieszkania.