Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Jakie typy wejściowych drzwi najczęściej się wykorzystuje w domach i mieszkaniach.

Posted on 13/03/2019 12:19pm

Wejściowe drzwi spełniają niezwykle istotną rolę w naszych domach i mieszkaniach, przede wszystkim chroniąc przed niepowołanymi gośćmi. Lecz też dobrze dobrane mogą nadać budynkowi ciekawego wyglądu i spowodować, że zacznie on stylowo wyglądać.

gerda drzwi
Author: Thomas Quine
Source: http://www.flickr.com
Można wręcz powiedzieć, że drzwi stanowią wizytówkę domu czy mieszkania, z tego też powodu należy ich wybór odpowiednio przemyśleć. To, jakie drzwi zostaną wybrane w dużej mierze będzie zależeć od rodzaju obiektu, w którym będą montowane. Przy mieszkaniach w wielorodzinnych budynkach najczęściej wybierane są drzwi pełne, bez żadnych okienek i szyb. Bierze się to z tego, że korytarzami chodzić mogą nieznajomi ludzie i nikt by chyba nie chciał, aby mu zaglądali do mieszkania. Z kolei w domach jednorodzinnych niezwykle popularne są drzwi wejściowe mające różne przeszklenia. Przez nie nie tylko do środka będzie wpadać sporo słonecznego światła, ale też odpowiednio dobrane będą się bardzo ładnie prezentować. A że ich wybór jest bardzo duży, to bez problemów można będzie jakieś odpowiednie znaleźć do swojego domu zobacz więcej.

Niezwykle ważną sprawą przy wyborze drzwi zewnętrznych jest materiał, z którego się je wykonuje. Jeśli chodzi o drzwi mieszkaniowe, to w dalszym ciągu wielu właścicieli ze względu na koszty zakłada drzwi wykonane ze specjalnych drewnianych płyt. Niestety poza niską ceną drzwi takie nie mają wiele zalet, gdyż ani nie chronią odpowiednio przed hałasem, ani też nie zabezpieczają przed włamaniami. Znacznie bezpieczniejsze i lepsze są drzwi antywłamaniowe gerda gdańsk. Wykonane są one z grubej, solidnej blachy, która bardzo dobrze zabezpiecza przed próbą włamania, a poza tym posiadają bolce przeciwwyważeniowe i zamki z atestem.

Nic również nie można zarzucić ich wyglądowi, ponieważ są oklejone drewnopodobną, stylową okleiną. Z kolei przy drzwiach do domów króluje klasyczne drewno i szkło. Tak naprawdę drzwi tego typu robi się z większości gatunków drewna, ale najbardziej popularne są szlachetne, twarde odmiany, takie jak na przykład dąb czy buk.