Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Jaką rolę pełnią ściany oporowe? Co należy o nich wiedzieć?

Posted on 02/07/2019 11:34am

Mur oporowy, określany inaczej jako ściana oporowa, jest samodzielną budowlą w formie ściany. Wskazuje się rozmaite jej rodzaje. Kolejnym sposobem może być zastosowanie profili ze stali, będą się one dobrze sprawdzać w niejednym przypadku, lecz nie są najładniejsze. Można także wykorzystać mury oporowe, to znaczy gotowe elementy, jakie stawia się zwyczajnie przy sobie, dając tym samym wystarczająco solidną konstrukcję.

To ostatnie rozwiązanie jest coraz popularniejsze, głównie ze względu na koszty i łatwość montażu. Zrobienie takiego murku będzie bowiem zajmować znacznie mniej czasu niż dwóch wcześniej wymienionych metod. Nie są potrzebne żadne zaawansowane prace, wiążące się czy to szalunkami czy głębokimi wykopami, bo tego typu gotowe murki po prostu się kładzie na równej powierzchni.

firmy - tableau
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Mury - https://www.wienerberger.pl/produkty/porotherm-38-si - wykonuje się z odpowiednio wytrzymałego betonu, z koniecznym zbrojeniem wewnątrz. Dzięki temu są one w stanie wytrzymać duże obciążenia, a co za tym idzie skutecznie zabezpieczyć miejsce, w jakim zostały zamontowane. Najczęściej mają one kształt litery L, dzięki czemu znane są częściej jako elki betonowe ((poznaj dodatkowe informacje)). Niektóre modele mają jeszcze trochę wysunięte drugie ramie, daje to jeszcze większą odporność na przewrócenia, niż przy zwykłej konstrukcji. Producenci tych elementów oferują ich spory wybór, dzięki czemu bez problemów coś się wybierze spośród oferty dostępnej na rynku.

Dzięki temu mają na tyle dużą wytrzymałość, że dają sobie radę w miejscach, w jakich się je postawi. Murki w zależności od przeznaczenia posiadają także różny kąt nachylenia. Przeważnie wytwarza się je pod kątem prostym, ale w części zastosowań dużo lepiej sprawdzać się będą przy niewielkim nachyleniu.

Pragniesz poszerzyć wiedzę z owego ciekawego tematu? Zatem świetnie trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to wciągarka linowa i przeloguj się do nowej strony.

Wiele firm które się zajmują wytwarzaniem takich murków wykonuje je na zamówienie, według potrzeb odbiorców. Wystarczy przekazać parametry murku, jego rozmiary i rodzaj betonu, po czym za jakiś czas odebrać zamówienie - więcej tu.

Przez to mają na tyle dużą wytrzymałość, że będą sobie dawać radę w miejscach, w jakich się je postawi. Murki zależnie od zastosowania posiadają także różny kąt nachylenia. Najczęściej wytwarza się je pod kątem prostym, lecz w niektórych przeznaczeniach dużo lepiej będą się sprawdzać przy niewielkim nachyleniu. Spora ilość producentów które się zajmują wytwarzaniem tego typu murków produkuje je na zamówienie, według potrzeb odbiorców. Wystarczy przekazać parametry murku, jego rozmiary i odmianę betonu, a następnie za jakiś czas odebrać swoje zamówienie.