Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Jak zaprojektować przytulne pomieszczenia w mieszkaniu?

Posted on 10/01/2019 7:40am

Wnętrza mogą być różnie urządzone i dla każdego, co innego może być ważne przy ich aranżowaniu. Tak samo każdy inaczej rozumie, co to znaczy przytulne wnętrze, jednakże są pewne wyznaczniki, jakie przewijają się zazwyczaj, gdy o właśnie tego typu wnętrza chodzi.

fotografia - mieszkania
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com
Drewno jest takim materiałem, który jak najbardziej wpływa na to, że pomieszczenia wydają się bardziej ciepłe i przytulne. Gdy zestawimy go z zimną stalą, szkłem czy cegłą, widać to bardzo wyraźnie. meble drewniane w pomieszczeniach wyglądają tradycyjnie i sprawiają, że pomieszczenia są bardziej przytulne, niż wówczas, gdy wykorzystamy meble szklane czy z tworzywa sztucznego. Rezultat jest tym lepszy, im drewno zastosowane do budowy mebli ma piękniejszy wygląd, piękny kolor i wspaniały zapach. Niech nas nie zmyli fakt, że tylko w takim miejscu jak tartak (http://tartak-urszulewo.pl/) drewno jeszcze cokolwiek pachnie i wygląda naturalnie. Meble zaprojektowane z naturalnego drewna także zachowują tego typu właściwości. Oczywiście, im mniejszej obróbce podlegają tym lepiej, jednak zawsze nadają pomieszczeniom wyjątkowego klimatu, gdyż drewno jest naprawdę ciekawym materiałem.

dom - wyobrażenie
Author: Heribert Bechen
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście na przytulność wnętrz mają wpływ także inne rzeczy. Jednym z elementów jest na przykład właściwe oświetlenie. Za jego pomocą możemy sprawić, że pomieszczenia będą wyglądać o wiele cieplej. Możemy stworzyć konkretny klimat zapalając same lampy podłogowe, czy nawet lepiej – same świece. Nowoczesne oświetlenie led pozwala, na stwarzanie niebanalnych efektów, choćby przez możliwość włączania światła przygaszonego czy z kolei bardzo rozproszonego. Światło jest świetnym narzędziem pozwalającym modelować klimat we wnętrzach i warto o tym pamiętać, jeśli zależy nam na tym, aby stały się one przytulniejsze.

Tego rodzaju efekt uzyskamy także dzięki oczywiście konkretnym dodatkom i dekoracjom. Mają one dużą moc. Mogą sprawić, że wnętrze nabierze wyrazu, że będzie bardzo przytulne i przez to chętniej będziemy w nim przebywać.

Jeżeli chcesz kupić coś bardzo interesującego, spójrz na portal tej firmy, znajdziesz w tamtym miejscu sporo bardzo niedrogich ofert.

Takimi dodatkami mogą być poduszki dekoracyjne, lampy z pięknymi kloszami, piękne serwetki na stół, czy kwiaty w wazonach. Możliwości jest oczywiście dużo. Ruszmy wyobraźnią lub poszukajmy inspiracji w internecie, a z pewnością uda nam się wykreować coś ciekawego.