Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Jak zapewnić bezpieczeństwo pracowników w zakładzie pracy? O jakich kwestiach obowiązkowo powinniśmy pamiętać?

Posted on 14/03/2019 7:27am

Każdy pracodawca posiada obowiązek, by zapewnić odpowiednie warunki pracy. Szczególnie dotyczy to pomieszczeń, lecz wiadomo, że nie tylko. Każde z takich miejsc powinno być utrzymane w stanie, jaki gwarantuje bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Ponadto, bardzo ważne są walory bezpieczeństwa, dzięki którym nic złego naszym pracownikom się nie może zdarzyć.

Pomieszczenia powinny być jak najbardziej dopasowane do pracowników, w zależności od typu wykonywanych przez nich prac a także liczy pracowników. W pomieszczeniach warto zagwarantować najlepsze oświetlenie, właściwą temperaturę i wymianę powietrza. Pracodawca powinien jednocześnie zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pomieszczeń przed wilgocią czy niezbyt korzystnymi warunkami cieplnymi, jak na przykład nasłonecznienie. Bardzo ważne są elementy, po jakich się przemieszczamy, na przykład kraty pomostowe, jakie oferują pełnię bezpieczeństwa.

firmy - fotos
Source: pixabay.com
W tym samym zakresie jesteśmy w stanie powiedzieć o odmiennych elementach, dzięki jakim pokonywanie odległości (czasami znacznych) będzie jak najbardziej bezproblemowe i nie będzie wiązało się z kontuzjami. Tak więc poza nawierzchnią muszą być wybrane odpowiednie stopnie schodowe, które zmniejszą niebezpieczeństwo wypadku. Co do pomieszczeń jednakże to możemy wyróżnić stałe pomieszczenia, w których łączny czas przebywania takiego samego pracownika podczas jednej doby przekracza cztery godziny. W takim miejscu na każdego pracownika powinno przypadać co najmniej trzynaście metrów sześciennych wolnej objętości danego miejsca. Każdy pracownik powinien posiadać też co najmniej 2 metry kwadratowe wolnej powierzchni podłogi, co oznacza iż tego rodzaju powierzchnia nie będzie zajęta przez żaden sprzęt lub urządzenia techniczne.

Wysokość pomieszczenia powinna mieć 3 metry w świetle.

Ciekawią Cię przeróżnego typu fachowe artykuły? Więc kliknij tutaj wyburzanie i czytaj nasze następne wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

W sytuacji jednakże, kiedy mamy pomieszczenia, gdzie prowadzone są prace, które powodują pojawienie się substancji szkodliwych dla zdrowia, tego rodzaju wysokość ma minimum 3,3 metra w świetle. Zalecana wysokość interesujące http://www.kaergroup.pl/ pomieszczeń stałej pracy może być obniżona. Ma to miejsce w sytuacji zastosowania klimatyzacji. Jednocześnie pracodawca w tej spawie powinien uzyskać aprobatę Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Jak więc widać, w tym zakresie musimy spełnić konkretne warunki.