Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Jak zaaranżować lokum o małym metrażu? Na co zwrócić uwagę oraz o czym pamiętać?

Posted on 19/06/2018 7:13am

Trzeba przyznać, że ażeby zaaranżować małe mieszkanie niezbędna jest spora kreatywność, a w tej sytuacji, kiedy każdy metr powierzchni jest na wagę złota, w cenie są aranżacyjne sztuczki, jakie pozwolą mieszkać z wygodą oraz stylowo. Co ciekawe, niewielki metraż wymaga pójścia na kompromisy, nie znaczy to jednak, iż wystrój naszego lokum nie będzie efektowny. Przy odrobinie chęci można stworzyć coś naprawdę niezwykłego.

Salon
Author: Tikkurila
Source: Tikkurila
Projektanci wnętrz najczęściej stosują znaną oraz popularną paletę barw. Jest tak, gdyż stylistyka pomieszczenia, lecz też konkretne kolory pozwalają umiejętnie zakamuflować faktyczny metraż pomieszczenia. Dlatego też rozplanowując wystrój (polecamy również gappy.pl) wnętrz>najlepiej zdecydować się na jedną paletę barw, zaś wyraziste dodatki kolorystyczne traktować lepiej jako dopełnienie całości. Urządzona w kolorze bieli albo jasnych beżach kuchnia, pokój gościnny albo sypialnia zda się wówczas znacznie bardziej przestronna, aniżeli wtedy, kiedy dominuje w takim miejscu czerwień czy fiolet.

Poduszki dekoracyjne
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Jeśli wystrój (http://www.oknaidrzwigdynia.pl/) wnętrz, to warto również pamiętać o właściwym wyborze podłogi. Bez względu na to, czy wolimy kafelki, a może innego rodzaju materiały, jak drewno albo też okładziny zdecydujmy się jeden rodzaj surowca. Powierzchnia połogi okaże się w takiej sytuacji motywem przewodnim podkreślającym cały zamysł aranżacyjny. Tak samo możemy powiedzieć o dodatkowych rzeczach, jak poduszki dekoracyjne, które wywierają spory wpływ na końcowy efekt.

Tak samo istotny będzie wybór oświetlenia. a pomocą małych źródeł światła, kinkietów czy zestawów diodowych możemy zaakcentować wybrane części wystroju pomieszczeń, a także w taki sposób powiększyć optycznie przestrzeń. Miejmy także na uwadze, iż umiejętne operowanie światłem zwiększy wrażenie przestronności. Dobrze także przemyśleć zakup szklanych albo w jakiejś części przeszklonych drzwi wewnętrznych. No i oprócz tego powinniśmy wspomnieć, iż w takim lokum o małym metrażu każdy przedmiot musi posiadać własne miejsce. Na rynku jest wiele rozwiązań, jakie ułatwią nam przechowywanie i porządkowanie rzeczy oraz sprzętów domowych. Podstawą natomiast ładu w domu jest duża szafa, która może pomieścić wszystko. Porządek umożliwi nam zapanowanie nad tą przestrzenią i sprawi, iż będziemy czuć się swobodnie.