Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Jak uplanować udaną eskapadę rowerową?

Posted on 03/03/2019 7:33am

Każdy, kto fantazjuje o autentycznej przygodzie wakacyjnej, a do tego ubóstwia bardzo wzmożoną aktywność cielesną stawia na podróżowanie rowerem.

selfie - wakacje
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com
Każdy doświadczony cyklista zdaje sobie sprawę, iż nie da się tak po prostu wsiąść na rower i nim pomknąć na przez wybrane trasy rowerowe. Najważniejszym elementem jest tutaj dobre przygotowanie do swojej podróży.

Przed wycieczką rowerową najistotniejszą kwestią będzie poprawne jej zaplanowanie. Jeśli już wiemy gdzie chcemy jechać oraz jaki typ trasy mamy do przebycia musimy przede wszystkim pomyśleć o tym, aby równomiernie rozłożyć trud a także odpoczynek w czasie pokonywania konkretnej trasy. Po drugie musimy starannie obejrzeć nasz rower a także obadać czy opony mają odpowiednio dużo powietrza, czy hamulce i kierownica (zobacz również tapicerstwo skórzane) są należycie efektywne byśmy nie ulegli jakiemuś niekoniecznemu wypadkowi. Powinniśmy pamiętać o tym, ażeby należycie ustawić swoje siodełko. Jeżeli będzie nazbyt wysoko bądź nisko postawione może okazać się, że nasz kręgosłup nie zniesie tego obciążenia i będziemy musieli natychmiast zrezygnować z wyjazdu. Znacząca sprawa to wyekwipowanie się w kask oraz w inny tego rodzaju sprzęt, który pomoże nam uniknąć uszkodzenia ciała w czasie drogi.

Jeśli chodzi o wycieczki rowerowe, kolejny istotny element to zaopatrzenie się w stosowną ilość napojów energetyzujących, jakie pomogą nam odzyskać siłę a także błyskawicznie się nawodnić. Dość znaczącą kwestią będzie wybór właściwego sprzętu podróżniczego zgodnie z rozciągłością trasy, którą mamy do przebycia oraz od tego gdzie, kiedy i jak długo zamyślamy odpoczywać. Nie zapomnijmy też o jednym szalenie ważnym elemencie, bez którego nawet najlepiej zorganizowana podróż nie sprawi nam frajdy. To odpowiednia dawka optymizmu i dobrego samopoczucia. Tak zaopatrzonym rowerzystom z całą pewnością żadna trasa nie sprawi większego problemu.

Kolejną znaczącą kwestią, jaka musi być określona przed wyjazdem jest spis wyposażenia obowiązkowego jakie winni mieć uczestnicy. Pomoże to uniknąć sytuacji gdy przykładowo w czasie deszczu okazuje się iż ktoś nie ma kurtki.