Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Jak dobrze rozplanować oświetlenie w domu

Posted on 12/01/2019 12:34pm

W chwili obecnej, kiedy bierzemy się za jakikolwiek remont czy wykończenie naszego nowego mieszkania, poradą częstokroć mogą służyć nam różnego rodzaju magazyny, blogi oraz strony internetowe poruszające tematykę dekoracji wnętrz. Jest to zwykle bardzo pomocne, daje nam możliwość zainspirowania się oraz poznania różnego typu rozwiązań, o których nie mieliśmy zielonego pojęcia.

mieszkanie - fotos
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej poradniki związane są z doborem stylistyki, w której pragniemy urządzić dane pomieszczenie. Kolejno możemy znaleźć wiele konkretnych propozycji mebli i dodatków, jakie moglibyśmy wykorzystać w naszym domu. Kwestią, która jest natomiast bardzo często bagatelizowana, jest światło. Jest to temat, któremu wbrew pozorom należy się przyjrzeć w szczególny sposób, ponieważ to właśnie oświetlenie w bardzo dużym zakresie odpowiadać będzie za późniejszą atmosferę i ostateczny efekt wykończenia naszego mieszkania. Co najistotniejsze, musimy mieć świadomość, że jeśli chcemy, aby dany pokój naprawdę miał klimat, to nie wystarczy jedna lampa.

Poznaj bardziej tę problematykę i zobacz treść na witrynie (https://www.nurtex.pl/jak-odgrzybiac-klimatyzacje/). Są tam zbliżone teksty, zatem zapewne znajdziesz dla siebie coś ciekawego.

Sprawa oświetlenia musi być w zasadzie przemyślana już na etapie montażu instalacji, tak aby w odpowiedni sposób rozmieścić potrzebne kable.

Rzecz jasna w zależności od tego, o które pomieszczenie chodzi, potrzebne do stworzenia właściwej atmosfery źródła światła będą nieco różne. Na przykład w łazience, trzeba się skoncentrować na tym, iż kluczowe będzie oświetlenie znajdujące się przy lustrze. Jest to przede wszystkim ważne dla kobiet, które rano wykonują makijaż. W tym celu światło powinno być stosunkowo intensywne oraz neutralne w barwach. Ważne jest również jego umiejscowienie, jeśli np. zdecydujemy się na tylko jeden kinkiet powieszony centralnie nad lustrem, to na twarzy będą pojawiały się bardzo niekorzystne cienie. Aby odpowiednio doświetlić postać najlepiej zastosować przynajmniej dwa punkty światła, jedno z prawej, drugie z lewej strony. Inaczej natomiast podejdziemy do kwestii organizacji oświetlenia w salonie. Obecnie coraz częściej proponuje się instalacje kilku różnych źródeł światła o mniejszej mocy, zamiast jednego, które jest bardzo silne. Tak samo sytuacja wygląda w sypialni. Tego rodzaju zabieg daje nam dużo większe pole manewru oraz daje możliwość stworzenia przyjemnego klimatu w tych pomieszczeniach. Nie ulega wątpliwości, iż stojąca przy kanapie lampa da zupełnie inny efekt, aniżeli silny punkt światła jakim jest żyrandol.

Z opisanych powyżej przyczyn, zdecydowanie warto przeanalizować kilka opcji, tak abyśmy mogli korzystać z różnych możliwości. Odpowiednio zaprojektowane i dopasowane do naszych potrzeb oświetlenie sprawi, że atmosfera w naszym mieszkaniu będzie właśnie taka jak sobie zaplanowaliśmy.

Przejdź na naszą witrynę. Znajduje się tam zawsze jedynie bieżący wpis. Szczegółowe wiadomości zapewne przypadną Ci do gustu.