Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Glazura oraz terakota - które sprawdzą się najlepiej?

Posted on 18/09/2017 7:24am

Jednym z najistotniejszych czynników, jakie decydują o charakterze naszego domu lub mieszkania, jest wybór płytek ściennych i podłogowych. Bez wątpienia ich kolor i faktura, a także materiał, z jakiego zostały wykonane, nadają charakteru naszym łazienkom, kuchniom i holom, a ciekawy dobór koloru ścian tylko ten efekt pogłębia.


Od kilku sezonów niezwykle popularne staje się układanie terakoty nawet na podłogach w salonach, zwłaszcza szczególnie jeśli wychodzi się z nich bezpośrednio do ogrodu. Jest to bardzo praktyczne, a właściwy dobór barw i faktury sprawia, że nasz salon nie staje się przez to zimny.

płytki w łazience
Author: McLevn
Source: http://www.flickr.com
Otóż płytki do łazienki są dziś oferowane w zawrotnych wręcz ilościach wzorów, kształtów i materiałów, z jakich je wyprodukowano. Możemy wybierać wśród zarówno producentów krajowych – którzy w minionych latach znacznie poprawili pod względem jakości i efektu wizualnego swoje kolekcje, jak i zagranicznych, w dużej mierze włoskich i hiszpańskich. Producenci prześcigają się w tworzeniu kolekcji do łazienek, kuchni, salonów z mozaik, gresów czy kamienia naturalnego - więcej tutaj.

W ofercie są też oczywiście\rzecz jasna płytki tarasowe czy garażowe o odpowiednim stopniu mrozoodporności. Płytki tarasowe wytwarzane są również na bazie kamienia naturalnego o nieregularne kształtach, co doskonale zdaje egzamin w domach wiejskich. Warto więc poświęcić trochę czasu na wybór odpowiednich dla siebie płytek, gdyż trafnie dobrane będą w dużym stopniu decydować o stylu naszej kuchni czy łazienki. Muszą gwarantować nam komfort, być funkcjonalne oraz wywoływać odpowiednie wrażenia estetyczne. Niestety ogrom asortymentu sprawia, że wchodząc do salonu z kafelkami, łatwo dostać migreny, a trudniej dokonać racjonalnego wyboru - polecamy ten sklep.

Wielu dystrybutorów płytek funkcjonuje w Internecie. Są strony internetowe, gdzie da się łatwo nie tylko zamówić upatrzone płytki, jak płytki ceramiczne pilch, ale także obliczyć ile sztuk powinniśmy kupić na określoną powierzchnię za pomocą łatwego w użyciu kalkulatora czy zamówić usługę projektowania wnętrz, jeśli nie jesteśmy zdecydowani, jak je urządzić. Wraz z płytkami możemy również kupić inne niezbędne do remontu środki takie jak kleje do glazury, fugi i inne rodzaje chemii budowlanej, a także wyposażenie łazienek i kuchni, różnego rodzaju syfony, wpusty podłogowe czy moduły odpływowe.


Jest w czym wybierać, i to bez potrzeby pójścia do sklepów. Dla tych, którzy wolą jednak sprawdzić oferowane płytki osobiście i pomacać kupowany towar jest to również wygodna opcja, gdyż pozwala dokonać wstępnego wyboru, aby potem w salonie ograniczyć się jedynie do sporządzonej wcześniej krótkiej listy. Daje to nie tylko na dużą oszczędność czasu, ale także daje możliwość dużo większego wyboru w bogatej ofercie.

Tags: salon, strony internetowe, producenci, płytki tarasowe, moduły odpływowe