Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Dom inteligentny to dobry wybór, gdy pragniesz poczuć maksymalny komfort we własnym domku

Posted on 17/09/2018 7:16am

Budowa domu to rzeczywiste wyznanie dla każdej rodzinki. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem dla każdego z nas jest to coś nowego, czego nigdy wcześniej nie robił. Niezbędne będzie podjęcie licznych decyzji, jakich później nie będziemy zdołali zmienić. W związku z tym już w tym momencie należy skrupulatnie przemyśleć każdą rzecz, aby później niczego nie żałować. Rozumie się samo przez się, iż nie będzie to łatwe, niemniej jednak powinniśmy się z tym zmierzyć jak najszybciej.

inteligentny dom
Author: Brian Burger
Source: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy kultowy stał się dom inteligentny, czyli dom (zobacz przewody elektryczne) wysoko zaawansowany technicznie. Jeszcze do niedawna nikt nie miał pojęcia, iż coś takiego zdoła w ogóle mieć miejsce, w chwili obecnej wszystko jest tak rozwinięte, iż możemy przewidzieć i wybudować niemal wszystko. Należy wiedzieć, że ten budynek bazuje na systemie receptorów , a także detektorów, które przesyłają wszelkie impulsy i sygnały w jeden układ zarządzania. Jest to wyjście nadzwyczaj komfortowe, bowiem posługując się jednym panelem potrafimy zrobić w domku niemal wszystko. Atrakcyjne jest to, że budynek jest w stanie reagować na wszelkie zmiany, przez co na bieżąco ustala przeróżne parametry. Zwykle inteligentne sterowanie domem wiedzie do maksymalizacji komfortu lokatorów oraz obniżki kosztów eksploatacji. Jeśli jesteśmy tym zaciekawieni to musimy zdać sobie sprawę z tego, że będziemy zdołali stresować oświetleniem, ocieplaniem, klimatyzacją i alarmem. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, ponieważ możemy przykładowo ustalić optymalną temperaturę w budynku i taka temperatura będzie trzymana przez cały czas. Jeżeli będziemy opuszczać miejsce naszego zamieszkania to jesteśmy w stanie samoczynnie zamknąć wszystkie okna (hiperłącze do strony) w domu , a także uruchomić wszystkie wymagane alarmy.

Koszt budowy tego typu domu jest wyższy, aniżeli budowa tradycyjnego domu. Powinniśmy tymczasem zwrócić atencję na korzyści długookresowe, gdyż tylko wówczas posiada sens jakakolwiek kalkulacja budowy budynku inteligentnego. Po paru latach będziemy zdołali sprawdzić koszty i okaże się, iż są one o wiele niższe, aniżeli w domach naszych kolegów, jacy nie korzystają z inteligentnego sterowania budynkiem.