Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Czy będą podobać nam się schody z kamienia? Marmury Warszawa proponuje odpowiedniej jakości

Posted on 18/09/2017 7:24am

Bardzo ważne elementy każdego domu, które wybierany nawet na więcej niż kilka lat, czyli parapety i blaty w łazience. Jak dobrać najbardziej estetyczne i trwałe materiały? Radzimy.

ogląd - zakupy
Author: Andrew Swartz
Source: http://www.flickr.com/photos/stawarz/2188542323/
Taki efekt, odróżniający i nadający pazura każdemu budynkowi może być uzyskany w różnorodny sposób. Łatwym, a zarazem niezwykle dobrym rozwiązaniem są odpowiednie parapety zewnętrzne (więcej pomocy). Zdawać by się mogło,że to niby nic, bo jest to element każdego budynku, ale można wybrać takie, które wyeksponują indywidualny charakter. Zasada jest logiczna : jeśli parapety zewnętrzne to najlepiej nadaje się granit marmur (w najnowszym wpisie) natomiast bardzo dobrze odnajdzie się wewnątrz budynku. Dostosowanie się do tej reguły zagwarantuje ciągłą estetykę także z zewnątrz budynku jak i w środku. Dokładnie granit jest najdoskonalszym materiałem na parapety zewnętrzne, bo jest niesłychanie odporny i wytrzymały na warunki pogodowe. Jest on materiałem nie tylko odpornym, ale takim który nadaje całemu budynkowi niespotykanego charakteru i odznacza spośród innych. Swój niebywale atrakcyjny wygląd zawdzięcza swoim właściwościom: może występować w kilku barwach , bo charakteryzuje go piękna kolorystyka , którą można podkreślić ciekawym polerowaniem zyskując wysoki połysk. Oprócz tego wskazane jest nadmienić, iż granit zapewnia wygodę używania. Na pewno można również zamówić określony odcień na wyjątkowe zamówienie. Jeśli mowa o w środku pomieszczenia parapecie, dobrze aby był to marmur - trwały i niebywale fascynujący surowiec, który przyda każdemu wnętrzu rzadkiego charakteru i klimatu. Oprócz tego zupełnie tak samo jak parapety zewnętrze z granitu marmur charakteryzuje się długą trwałością, a ceny pierwszych i drugich pozostają bardzo atrakcyjne.

mieszkania - ogląd
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com
Na blat kuchenny można też dobierać z setek typów granitu, a podobnie wygląda sprawa z marmurami i piaskowcami. A zatem produkcja z granitu to pokaźne spectrum popisu. W tak dużej propozycji każdy z nas na pewno odnajdzie odpowiedni kolor odpowiadający do aranżacji wnętrza swego wyśnionego mieszkania, te mniej lub bardziej intensywne wzory, a przy tym odpowiednie wykończenie nawierzchni. Produkcja z granitu to może być to czego Ci potrzeba.

odwzorowanie - zakupy
Author: MS więcej niż OKNA
Source: MS więcej niż OKNA
parapety wewnętrzne czy schody nie są czymś traktowanym, jako priorytet, ale warto zadbać i o nie, by w sposób wrodzony składały się z całością pokoi. Parapety poza funkcją dekoracyjną, posiadają też inne, m.in. pomagają powstrzymywać brud, który unosi się nad grzejnikiem a także umożliwiają na przenikanie się ciepłego powietrza z grzejnika wraz z zimnym, które spływa z okna. Powinny być one dostosowane do danego wnętrza, trzeba unikać ich zbytniego wyróżniania się. W kuchni doskonale sprawdzi się w uzupełniającej funkcji, jako wydłużenie blatu, musi on być odporny na każdego rodzaju zarysowania, wodę i wilgoć, a także na działanie preparatów czyszczących. Perfekcyjny będzie taki z granitu, kompozytów czy kamienia syntetycznego. Łazienka z kolei dobrze współgra z elementami odpornymi na wodę i wilgoć oraz kwasy zawarte w środkach pielęgnujących, tutaj zweryfikują się mieszanki i płytki ceramiczne. W salonie wolno pozwolić sobie na coś znacznie bardziej ekskluzywnego, ponieważ tu oceniany jest przede wszystkim wygląd, a nie użyteczność. Materiały naturalne takie jak drewno lub kamień nadadzą się idealnie. Natomiast w pomieszczeniach gospodarczych należy zainwestować w te tańsze, tj. PVC czy laminaty. Drugim ogniwem są schody, niewątpliwie najpopularniejszym materiałem do ich stworzenia jest drewno, jednak to schody z kamienia mają atuty. Po pierwsze to materiał fascynujący, bo zrodziła go przyroda, co interesujące każdy jest jedyny, a jego różnorakie formy sprawiają, że wybór jest całkowity. To materiał naturalny i gotowy produkt, konieczne jest jedynie jego wydobycie i obróbka. Kolejnym atrybutem jest to, że jest bezsprzecznie bezpieczny dla organizmu i nie wymaga zastosowania żadnych suplementarnych środków chemicznych. Żaden z innych materiałów nie posiada tak przeróżnej kolorystyki i wielości wzorów, a jego wygląd może być odpowiedni do indywidualnych wymogów konkretnego projektu. Można w nim stworzyć całą gamę świateł i odcieni. Kamień porównać można z dobrym winem, ponieważ z biegiem lat jedynie szlachetnieje, a jego utrzymanie jest tanie i łatwe. Jest to doskonały przewodnik ciepła i posiada zdolność do jego kumulowania, a jego trwałość jest wysoka, po kilku latach nie widać na nim prawie żadnych oznak zużywania. Ostatnim atrybutem, pewnie jednym z najważniejszych jest cena, bowiem stopnie z kamienia to w miarę tania inwestycja.

Obowiązkowo musimy spojrzeć jakie posiadamy tu możliwości, tak żeby posiadać świadomość, że będziemy korzystać z tego co najlepsze.