Przytulny dom

ciepło domowej atmosfery

Akcesoria dla osób niepełnosprawnych

Posted on 19/06/2018 9:42pm

W niektórych przypadkach osoby niepełnosprawne mogą zmierzyć się ze sporym problemem związanym z codziennym funkcjonowaniem, toteż w trosce o nich wiele publicznych miejsc, na przykład restauracji, a nawet sklepów decyduje się na instalację właściwych akcesoriów, w znaczący sposób ułatwiających pewne aspekty życiowe. Co ważniejsze – niektóre z nich stosowane są również w domach, a nawet w pensjonatach, gdzie umożliwiają wszystkim niepełnosprawnym osobom żyć w miarę normalny sposób, bez konieczności borykania się z wieloma dylematami.

natryski bezpieczeństwa
Author: KOŁO
Source: Lazienkaplus.pl
Do takich uproszczeń zaliczyć można choćby uchwyty (http://glass24.pl/uchwyty-specjalne-c-54_69.html) dla niepełnosprawnych. To właśnie one stosowane są m.in. w publicznych toaletach, a nawet w prywatnych domach, gdzie mieszkają między innymi seniorzy, którzy nie są w stanie poradzić sobie z prostymi, codziennymi czynnościami. Ograniczona sprawność najczęściej oznacza brak możliwości poruszania się. Wszystko może sprawiać, iż chodzenie po toalecie okazuje się zbyt dużym wyzwaniem, szczególnie gdy w grę może wchodzić między innymi wejście pod prysznic czy do wanny. Powinno się więc zainwestować w uchwyty (serwis), które to z łatwością montowane są do ścian i płytek. Wszelakie uchwyty tego typu poddawane są wszelkim badaniom, by zagwarantować bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość ów produktów. Następnym wyposażeniem podobnym są natryski bezpieczeństwa, które dzieli się na kilka kategorii. Zazwyczaj pomagają one oczyścić głowę oraz oczy w momencie niespodziewanych wypadków.

Kolejnym ich modelem są również prysznice ręczne, które posiadają węża z jedno- lub dwugłowicową spłuczką. Są one bowiem dopasowane do poparzonych miejsc, kiedy to prysznic jest niekonieczny. Podobnie sprawdzają się również bidety umożliwiające odświeżenie się bez konieczności wchodzenia pod prysznic, bądź też do wanny.